Teslimat & İade

Ürün Ön Sipariş(Pre-Order) değil ise siparişlerin kargoya teslim süresi ortalama 3 iş günüdür. 

Ön Sipariş(Pre-Order)
 • Ön sipariş ürünlerimiz kişiye özel olduğu için siparişiniz üzerine sizin talepleriniz doğrultusunda üretilmektedir. Sipariş  gerçekleştirildikten sonra ürünlerimiz size özel olarak atölyemizde üretilmeye başlar. Ön sipariş  ürünlerimiz sipariş üzerine üretildiği için iade kabul edilmemektedir. Siparişiniz 15 gün içerisinde tarafınıza teslim edilmektedir.

İade ve Değişim
 • İade veya Değişim, yalnızca teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde ürünlerde satın alma kanıtı ile kabul edilecektir. Bu süre dışında iade edilen ürünler kabul edilmeyecektir.
 • İadeler mutlaka orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmaktadır. Orijinal ambalajı olmayan veya ambalajı zarar görmüş, üzerinde kargo firması etiketi bulunan, koli bandı bulunan veya orijinal ambalajı başka bir şekilde zarar görmüş iadeleri kabul edemiyoruz. Ürünleri hasarlı bir şekilde teslim almamız durumunda göndericiye iade edeceğiz ve tüm ekstra nakliye masrafları müşteri tarafından ödenecektir. 
 • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
 • Gelen ürün öncelikle İade bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.
 • %100 orijinal deri ürün gruplarının iadesi kabul edilmemektedir.
 • Orijinal haliyle ve iade süresi içinde iade edilen TAM FİYAT siparişleri, nakliye ücreti hariç tam bir geri ödeme için iade edilebilir.
 • İNDİRİM ürünleri geri ödeme için uygun değildir. Ancak, nakliye ücreti hariç, kredi notu ile değiştirilebilir veya iade edilebilir. İade edilemeyen bir ürünü iade etmeye çalışırsanız, ürün size geri gönderilir ve geri göndermeniz için kargo ücreti sizden alınır.
 • Ürünler orijinal durumda olmalı ve giyilmemiş, değiştirilmemiş, yıkanmamış veya aşınma belirtisi göstermemiş olmalıdır. Siparişinizle birlikte gönderilen tüm ambalajlar iade edilmelidir. Gönderilen her ürünün etiketi vardır. Bu etiket çıkarıldıktan sonra giysi artık iade edilemez.
 • Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka   uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz.
 • Ürün aşınma belirtileri gösteriyorsa veya herhangi bir şekilde kullanılmış veya orijinal durumundan değiştirilmişse iadeyi kabul etmeme hakkımız saklıdır. Politikamıza uymayan iadeler size geri gönderilecektir. Lütfen satın aldığınız ürünü üreticiye geri göndermeyin. Paketin sağlamlığından ve su geçirmeyeceğinden emin olunuz. Paket bize ulaşıncaya kadar müşterinin sorumluluğu altındadır.
 • customerservice@rhodochrositestudio.com'a mail atarak hangi ürünleri iade etmek istediğinizi bize bildirebilirsiniz. Müşterilerin ürünleri belirlenmiş bir adrese iade etmesi gerekir. Size e-posta yoluyla iade bilgileri vereceğiz.
 • İadenizi işleme koymak için lütfen iletişim formumuz aracılığıyla bize bir e-posta gönderin. İade edilen malları aldıktan sonra, nakliye ücreti hariç size tam bir geri ödeme ayarlayacağız.

Geri Ödemeler
 • Ürünler teslim alındıktan sonra kalite kontrolünden geçecektir. İade ettiğiniz ürünü aldığımızı bildirmek için size bir e-posta göndereceğiz. Ayrıca, geri ödemenizin onaylandığını veya reddedildiğini size bildireceğiz. Onaylanmanız durumunda iade işleminiz gerçekleştirilecek ve belirli bir gün içerisinde kredi kartınıza veya orijinal ödeme yönteminize otomatik olarak kredi uygulanacaktır.
Geç Veya Eksik Geri Ödemeler
 • Henüz bir geri ödeme almadıysanız, önce banka hesabınızı tekrar kontrol edin. Ardından kredi kartı şirketinizle iletişime geçin, geri ödemenizin resmi olarak yayınlanması biraz zaman alabilir. Ardından bankanızla iletişime geçin. Bir geri ödeme yapılmadan önce genellikle bir işlem süresi vardır.
 • Tüm bunları yaptıysanız ve hala geri ödemenizi almadıysanız, lütfen costumerservice@rhodochrosite.com'a mail bizimle iletişime geçiniz.
Değişimler
 • Değişim, yalnızca teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde ürünlerde satın alma kanıtı ile kabul edilecektir. Bu süre dışında iade edilen ürünler kabul edilmeyecektir.
 • Değişim sadece aynı ürün içerisinde farklı renk,beden ile yapılabilir. Ürününüzü farklı bir ürün çeşidi ile değiştiremezsiniz. Ürünler size teslim edildikleri gibi olmalı ve tüm etiketleri yerlerinde olmalıdır.
  Teslim Alınmamış Siparişler Müşteri tarafından 'Talep Edilmedi' veya 'Reddedildi' olarak bize iade edilen kolilerin iadesi yapılmayacaktır.
 • Bunun yerine size 12 ay geçerli bir kredi notu verilecektir. Ürün satın alındığında hediye olarak işaretlenmemişse veya hediyeyi veren, siparişi size daha sonra vermek üzere göndermişse, hediyeyi veren kişiye bir geri ödeme göndereceğiz ve o, iadenizi öğrenecektir. Öğenizi iade etmek için kendi nakliye masraflarınızı ödemekten siz sorumlu olacaksınız.
 • Nakliye masrafları iade edilmez. Geri ödeme alırsanız, iade nakliye ücreti geri ödemenizden düşülecektir. 75 doların üzerinde bir ürün gönderiyorsanız, izlenebilir bir nakliye hizmeti kullanmayı veya nakliye sigortası satın almayı düşünmelisiniz.
 • İade ettiğiniz ürünü alacağımızı garanti etmiyoruz.